ארומתרפיה לתינוקות וילדים – תנו לגדול בריא

כל הורה רוצה להעניק לתינוקו את הטוב ביותר. בשנותיו הראשונות הוא רך, עדין ורגיש ואין מתאים יותר מטיפול ארומתרפי מלטף וטבעי להיטיב איתו ולהקל על הקשיים המלווים את תקופת חייו הראשונה.

baby aromatherapy

ארומתרפיה לילדים ותינוקות – מאיזה גיל אפשר להתחיל?

באופן כללי ניתן לומר כי כפי שישנן 3 דרכים עיקריות לשימוש בשמנים אתריים, הרחה, שימוש חיצוני ושימוש פנימי, כך גם בשלבים הראשונים להתפתחות התינוק, כל שלב ודרך השימוש הנכונה לו.
ככל שהרך הנולד צעיר יותר, נעדיף להתחיל מהרחה לפני שנתקדם לשלבים הבאים.
יחד עם זאת, ישנם שמנים ומינונים המתאימים גם לגיל כמה ימים.
בהמשך המאמר נסביר בהרחבה.

ארומתרפיה לתינוקות – טיפול בבעיות נפוצות

  • לטיפול בפצעים, עקיצות וכוויות ניתן להשתמש בלבנדר, מלך השמנים, בטוח לשימוש חיצוני בתינוקות מגיל מספר ימים במריחה עדינה על העור, ובהרחה מסייע להרגעה.
  • להקלה על כאבים דלקתיים ולשיפור מערכת החיסון יש למרוח טיפה אחת של סינרג'י מסטר בלנד על כל כף רגל, 3 פעמים ביום.
  • להקלה על כאבי גזים שמים טיפה אחת של תכשיר קוליקו מבית שלוס על אצבע נקייה ונותנים לתינוק למצוץ.
  • להקלה בכאבי אוזניים בתינוקות מגיל חצי שנה ומעלה מורחים מעט שמן L.R.S מאחורי האוזן. בגיל קטן יותר ניתן למרוח שמן לבנדר.
  • להקלה על צינון בתינוקות מגיל שלושה חודשים ניתן לטפטף בפינה נסתרת במיטה שמן אקליפטוס רדיאטה או למרוח תכשיר בייבי וינטר על החזה והגב. בגיל קטן יותר ניתן לדלל בייבי וינטר עם שמן שקדים.
  • לטיפול בקשקשת תינוקות יש למרוח שמן בייבי סקאלפ בעדינות על ראש התינוק לאחר האמבטיה.

לסיכום

פעמים רבות אנו מתחבטים בשאלה האם להעניק לילדינו טיפול קונבנציונאלי מוכר וידוע או לחפש פתרון טבעי ובריא יותר ברפואה האלטרנטיבית.

כמובן שאין לכך תשובה חד משמעית והכל תלוי במקרה, ובמקרים רבים ננסה על עצמנו טיפול אלטרנטיבי, אך לילדינו נעדיף את המוכר והידוע.

יחד עם זאת חשוב לזכור כי למרות שבדורנו הרפואה הקונבנציונלית מוכרת יותר מזו האלטרנטיבית, השימוש בטיפולים "אלטרנטיביים" בכלל ובשמנים אתריים בפרט מוכר מזה אלפי שנים ומשפיע ביעילות על הגוף והנפש, אך נכון הוא הדבר כי יש לדעת במה להשתמש, למי מתאים כל טיפול ולאיזו בעיה ועל כן יש להיוועץ באיש מקצוע מוסמך.

*המידע אינו בא להחליף ייעוץ רפואי. מומלץ להתייעץ לגבי השימוש בנשים הרות וילדים.

לרגל ההשקה - 5% הנחה על כל האתר ומשלוח חינם!