מחפשים שמפו ללא מלחים? כדאי לכם לקרוא

על איזה מלחים מדובר?

רובנו שמענו על ה SLS ונגזרותיו, המצויים בכ-95% מהסבונים וממוצרי השמפו המשווקים בעולם. אבל לרובנו אין שמץ של מושג במה מדובר. אז אם גם אתם מחפשים שמפו ללא מלחים או SLS, כדאי שתדעו…

לא ברור איך התחילה השמועה על החומרים המסוכנים שמכילים סבונים (כמובן שרק אלו שאינם עשויים מחומרים "טבעיים"), חומרים המגרים את העור ואף עלולים לגרום לסרטן.

אז בואו ננסה להבין מה יש שם באמת

כבר בימי קדם ידעו שכאשר מבשלים שומן בתמיסה של מים ואפר, מתקבלת תמיסה סמיכה, המסוגלת לסלק כתמים, אך תהליך הפקת הסבון דרש עבודה רבה שלקחה זמן וממושך. בשנת 1790 גילה הצרפתי ניקולה לבלאן שיטה לייצר סודה לכביסה (סודיום קרבונט) ממלח בישול רגיל וגרם בכך למהפכה בתעשיית הסבון שהפך לקל וזול לייצור.
רגע, זה לא הכל…
בתעשייה המודרנית החלו היצרנים להשתמש בסודיום לאוריל סולפט וסודיום לאורט סולפט, חומרים שאנחנו מכירים כיום בשמות SLS ו SLES, שהפכו לנפוצים מאוד בתעשיית הקוסמטיקה בגלל יכולות הניקוי ופירוק השומנים שלהם וכמובן הקצף שהם מייצרים שבלעדיו, התרגלנו שזה פשוט לא מרגיש נקי.

pounding

אז באיזה סבון כדאי להשתמש? ומה זה בכלל SLES?

מאמרים רבים מצטטים מחקרים שנעשו בחומרים אלו והם אלה שהפיצו את השמועה. אך בבחינת המקורות לעומק, ניתן לראות כי ישנן מספר הסתייגויות משמעותיות השופכות אור חדש על הדברים.

  1. אכן ישנו מחקר המראה כי ישנה עדות לחומרים מסרטנים בתוצרי הלוואי של ה SLS וה SLES, אך במקביל ישנו מחקר המראה כי תוצרי לוואי אלו לא נמצאו מעולם במוצר הסופי.

  2. הכל עניין של מינון. גם תפוחים, שקדים ודובדבנים ירעילו אתכם בכמויות גדולות. המינון המאושר לשימוש בטוח הוא PPM 25 – עשירית המיליון, וכמעט שלא ניתן למצוא מוצרים המתקרבים לכמות זו.

  3. בכל הנוגע לגירוי העור, מעבר למינון הנכון שאינו פוגע, נמצא כי בניגוד ל- SLS שהוכח כגורם לגירוי במינון גבוה, על SLES, הנפוץ יותר בשימושים קוסמטיים מעולם לא נרשם או דווח על גירוי וזאת מכיוון, שבניגוד ל SLS, הוא אינו ממיס את חלבוני העור ולא חודר לרקמות הפנימיות ולכן בטוח לחלוטין לשימוש. מסקנה זו היא של ה-CTPA האנגלי, ארגון העוסק בקוסמטיקה, טואלטיקה ובישום.
beauty soap
herbal soap

לסיכום

  • חומרים אלו מאושרים על ידי הגופים המפקחים ואין בהם שום חומר שעלול לסרטן.
  • עוד לא נמצא מוצר ללא מרכיבים כימיים (גם אם צמחיים ו"טבעיים") שעושה את העבודה ומנקה כמו שצריך.
  • גם ה SLES מופק משמן קוקוס וקיבל את חותמת ה ECOCERT כמותר לשימוש, מתכלה וכמעט ואינו רעיל לסביבה.
  • בפעם הבאה שאתם קונים שמפו ללא מלחים, כדאי לבדוק מאילו חומרים הוא מורכב והאם ישנם חומרים חדשים שעדיין לא נבדקו ולא ידוע עדיין כיצד הם משפיעים בשימוש ממושך.

שמפו-סבון סלק U3
לניקוי הקרקפת והיגיינת השיער

שמפו ממיצוי סלק בשילוב אדמת חוואר לניקוי הקרקפת והגיינת השיער

סבון מתוק נוזלי לפנים
ממיצוי סלק סוכר

מתאים לבעלי עור רגיש, עור מגורה ולסובלים מסבוריאה ואקנה

סבון ושמפו
אל דמע לתינוקות 

סבון ושמפו עדין לתינוקות ולילדים בעל ריח נעים ואינו שורף בעיניים

לרגל ההשקה - 5% הנחה על כל האתר ומשלוח חינם!